kuchnia włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują równie pyszne dania obiadowe – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z wielu części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Obiad we włoskim stylu bez wyjątku powinien obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to we Włoszech standard. La Grande Mamma na Rynku Głównym Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodny wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz